Celková relaxační masáž

28.11.2016

Masáž je účinným prostředkem pomoci lidskému tělu v jeho samoléčícím mechanismu. Je nejlepším lékem na stres, únavu organismu, bolestí svalů a kloubů.

Na fyzické rovině ovlivňuje masáž většinu lidského organismu. Působí na kůži, podkožní vazivo, klouby a kloubní vazivo, šlachy a jejich pochvy, kosterní svalstvo, mízní systém, dýchací aparát, zažívací trakt a vylučovací systém. Nepřímo ulehčuje práci srdci.

Na psychické rovině masáž tlumí stres a úzkost. Napomáhá většímu uvědomění si těla jako celku. Může též uvolnit množství energie, doposud blokované potlačováním napětí, zmírnit bolest hlavy, či odstranit nespavost.


Možnost využití působení aromaterapeutických olejů.

Co je aromaterapie?

Holistická aromaterapie je přirozená terapie a umění léčby, využívající esenciálních olejů extrahovaných z aromatických rostlinných zdrojů. Obnovuje rovnováhu a léčí mysl, ducha i tělo. Protože jde především o terapii založenou na tělesném kontatku, dokáže účinně skloubit hluboké fyziologické účinky masáže s psychologickým vlivem esenciálních olejů na mysl a emoce.

Je to vysoce relaxační terapie nejen pro tělo a mysl, ale působí zejména na nervovou soustavu. Stejně tak pomáhá podporovat imunitní systém a aktivovat nebo stabilizovat psychiku. Vysoce účinné éterické oleje pronikají běhěm masáže kůží do těla a zároveň se také inhalují. Blahodárné vlastnosti olejů je tedy možné využít nejen k podpoře léčby zdravotních obtíží, k posílení fyzické a duševní pohody, ale i ke zpříjemnění mnoha chvil našeho života.