Anticelulitidová masáž

26.11.2016

Celulitida je porucha podkožního vaziva, kde dochází ke ztrátě pružnosti a kvality kůže a zvýšenému ukládání tuku do podkoží. Celulitida postihuje převážně ženy (již 80 % žen). Celulitidu nacházíme ve specifických partiích, jako boky, hýždě nebo stehna. Zvýšeným ukládáním tuku dochází ke změnám krevní mikrocirkulace v podkožním tukovém vazivu a ke zpomalení rychlosti proudění krve v drobných cévkách, což má za následek vznik edému. Dlouhodobě zvýšený tlak na drobné cévky vede k tomu, že v nich přestává proudit krev, dochází k úniku tekutiny do intersticiálního prostoru a cévky se začínají vazivově přeměňovat - tak se rozvine celulitida.

Celulitida vůbec nesouvisí s nadváhou. Je výsledkem životního stylu.

Před zahájením masáže se provádí diagnostika a zjištění stupně celulitidy. Masáž proti celulitidě trvá 60 min., masírují se nohy a hýždě ze zadní i přední strany za použití oleje proti celulitidě a krému s ozónem. Ozón je přírodní látka, která velmi výrazně stimuluje buňky lidského těla a urychluje metabolismus. Potlačuje celulitidu, vyhlazuje strie, koriguje drobné žilky, vypíná a regeneruje kůži.

Po masáži následuje ještě ozónový zábal cca 20 min.

Výsledky bývají znatelné již po prvním ošetření (úbytek až několik cm). Je dobré absolvovat celou kůru (cca 10 ošetření) a poté chodit na pravidelné udržovací masáže např. 1x za měsíc. Ale jelikož je každá žena jedinečná, je počet terapií a doporučení vždy individuální. 


Délka masáže 90 min. (včetně ozonového zábalu) 


Kontraindikace (v těchto případech není možné masáž provádět):

- infekční onemocnění, záněty, pooperační stav

- kožní problémy, otevřené rány, modřiny, popáleniny

- křečové žíly a cévní onemocnění

- těhotenství (částečná kontrainidikace)